Kogukond - 27. mai

  • strict warning: Non-static method view::load() should not be called statically in /data03/virt25745/domeenid/www.kristlased.ee/gk/sites/all/modules/views/views.module on line 879.
  • strict warning: Declaration of views_handler_filter::options_validate() should be compatible with views_handler::options_validate($form, &$form_state) in /data03/virt25745/domeenid/www.kristlased.ee/gk/sites/all/modules/views/handlers/views_handler_filter.inc on line 589.
  • strict warning: Declaration of views_handler_filter::options_submit() should be compatible with views_handler::options_submit($form, &$form_state) in /data03/virt25745/domeenid/www.kristlased.ee/gk/sites/all/modules/views/handlers/views_handler_filter.inc on line 589.
  • strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /data03/virt25745/domeenid/www.kristlased.ee/gk/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 25.
  • strict warning: Declaration of views_plugin_row::options_validate() should be compatible with views_plugin::options_validate(&$form, &$form_state) in /data03/virt25745/domeenid/www.kristlased.ee/gk/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_row.inc on line 135.
  • strict warning: Declaration of views_plugin_row::options_submit() should be compatible with views_plugin::options_submit(&$form, &$form_state) in /data03/virt25745/domeenid/www.kristlased.ee/gk/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_row.inc on line 135.

Rahulik vastus vaigistab raevu,
aga haavav sõna õhutab viha.

Õpetussõnad 15:1

Kiriku konverentsil homoseksuaalsuse üle osutasin irooniliselt küsimuste-vastuste ajal naisele, kes tsiteeris Paulust meie vastu – apostel poleks tal lubanud kirikus kõnelda. Hinnates minu ettekannet selle ühe vastuse järgi ütles üks vaimulik mu sõbrale, et ma olin kaotamas oma „kibedat tooni.“

Ülemaalisel kirikukonverentsil anti lesbidele ja geidele kokku 12 minutit esitamaks ühelauseline enesekirjeldus, mis lõppes refrääniga „Ma pakun oma ande kirikule.“ Meid võeti vastu soojalt, kestvate kiiduavaldusetega.

Hiljem, pärast järjekordset negatiivset hääletustulemust meie asjus, mõned sellest lesbide ja geide grupist korraldasid soovimatu ja vihase demonstratsiooni. Mõnele see meeldis, kaasa arvatud protestijad. Viha tundus vallandavat igaühe häbitunnet, põhjustades tagasilöögi.

Kindlasti olid meie annid paremini vastu võetud kui meie viha.

Meil on õigus oma vihale. Kuidas seda väljendada, on strateegiline küsimus.

Võta vastu meie viha kui meie õiglusejanu and.

Juhata meid suunama ja vormima oma viha õiglaselt.

Autor Chris Glaser
Tõlkija Heino Nurk
Toimetaja Meelis Süld
Originaali tiitel The Word is out: daily reflections on the Bible for lesbians and gay men
© 1994 Chris R. Glaser
Kirjastaja Westminster John Knox Press 1999
Esmakirjastaja HarperSanFrancisco 1994