Kogukond - 26. mai

  • strict warning: Non-static method view::load() should not be called statically in /data03/virt25745/domeenid/www.kristlased.ee/gk/sites/all/modules/views/views.module on line 879.
  • strict warning: Declaration of views_handler_filter::options_validate() should be compatible with views_handler::options_validate($form, &$form_state) in /data03/virt25745/domeenid/www.kristlased.ee/gk/sites/all/modules/views/handlers/views_handler_filter.inc on line 589.
  • strict warning: Declaration of views_handler_filter::options_submit() should be compatible with views_handler::options_submit($form, &$form_state) in /data03/virt25745/domeenid/www.kristlased.ee/gk/sites/all/modules/views/handlers/views_handler_filter.inc on line 589.
  • strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /data03/virt25745/domeenid/www.kristlased.ee/gk/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 25.
  • strict warning: Declaration of views_plugin_row::options_validate() should be compatible with views_plugin::options_validate(&$form, &$form_state) in /data03/virt25745/domeenid/www.kristlased.ee/gk/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_row.inc on line 135.
  • strict warning: Declaration of views_plugin_row::options_submit() should be compatible with views_plugin::options_submit(&$form, &$form_state) in /data03/virt25745/domeenid/www.kristlased.ee/gk/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_row.inc on line 135.

Sa katad mu ette laua
mu vastaste silma all;
sa võiad mu pead õliga,
mu karikas on pilgeni täis.

Psalm 23:5

Kogukonda, kuhu Jumal meid kutsub, kuluvad ka vaenlased. Need, kes on meie vastu, tahavad, et meie grupid oleksid kirikust väljas. Me ei vasta samaga, kuid nende kaasamine ei peaks toimuma meie vastuvõtmise arvel. See käib ka laiema lesbi- ja geikogukonna kohta. Kuigi me soovime diskrimineerimise keelamist, et otsi me „eriõigusi“ teiste suhtes. Nõudes õigust me ilmutame armulikkust.

Vahel meie „vaenlased“ on meie oma perekond. BBC näitas miniseeriat pealkirjaga „Apelsinid pole ainus puuvili“ (Oranges Are Not the Only Fruit) samanimelise romaani ainetel. See on täisikka jõudmise lugu noorest lesbist, kes on kasvanud kitsarinnalises usulises keskkonnas. Kuigi ta oli emotsionaalselt haavatud nende jäikusest ja „eksotsismi“ katsetest, hakkas ta neile andestama vastukülaskäigul, võttes lahkelt vastu nende kõhkleva külalislahkuse. Leides koha oma perekonnas ilmutavad paljud meist samasugust armulikkust.

Sa katad meile laua meie vastaste silma all. Kui sa meid võiad, lase meie karikas olla pilgeni täis sinu halastust.

Autor Chris Glaser
Tõlkija Heino Nurk
Toimetaja Meelis Süld
Originaali tiitel The Word is out: daily reflections on the Bible for lesbians and gay men
© 1994 Chris R. Glaser
Kirjastaja Westminster John Knox Press 1999
Esmakirjastaja HarperSanFrancisco 1994