Kogukond - 25. mai

  • strict warning: Non-static method view::load() should not be called statically in /data03/virt25745/domeenid/www.kristlased.ee/gk/sites/all/modules/views/views.module on line 879.
  • strict warning: Declaration of views_handler_filter::options_validate() should be compatible with views_handler::options_validate($form, &$form_state) in /data03/virt25745/domeenid/www.kristlased.ee/gk/sites/all/modules/views/handlers/views_handler_filter.inc on line 589.
  • strict warning: Declaration of views_handler_filter::options_submit() should be compatible with views_handler::options_submit($form, &$form_state) in /data03/virt25745/domeenid/www.kristlased.ee/gk/sites/all/modules/views/handlers/views_handler_filter.inc on line 589.
  • strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /data03/virt25745/domeenid/www.kristlased.ee/gk/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 25.
  • strict warning: Declaration of views_plugin_row::options_validate() should be compatible with views_plugin::options_validate(&$form, &$form_state) in /data03/virt25745/domeenid/www.kristlased.ee/gk/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_row.inc on line 135.
  • strict warning: Declaration of views_plugin_row::options_submit() should be compatible with views_plugin::options_submit(&$form, &$form_state) in /data03/virt25745/domeenid/www.kristlased.ee/gk/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_row.inc on line 135.

Ära pane tähele ka mitte kõiki sõnu, mida räägitakse, et sa ei kuuleks, kui su sulane sind sajatab. Sest su süda ju teab, et ka sina oled palju kordi sajatanud teisi.

Koguja 7:21-22

Koguja mõtleb „koosoleku juhatajat.“ Nii võrsub see vanasõna praktilisest koguduse kogemusest.

Peamiselt geikoguduses, mida ma teenisin, töötasin ma teadmatult vabatahtlikuga, kes oli väga peen intrigaan. Ta rääkis mulle midagi, mis keegi oli minu seljataga öelnud – alati negatiivse tooniga – ja siis kandis ette mu vastuse – alati negatiivseks keeratud – kõnealusele isikule. Ma sain sellest aru alles siis, kui ma võrdlesin oma märkmeid liikmega, kellega ma olin kogenud seletamatuid pingeid.

Vahel me hoolime liiga palju sellest, mida teised inimesed meist mõtlevad või ütlevad ja võime nõnda olla manipuleeritavad. See vanasõna pakub perspektiivi meelde tuletades, et ka meie võime hetketujust lähtudes öelda asju, mida me ei tahaks, et teised kuulevad.

Ühe naisterapeudi kirjutatud raamatu pealkiri on mind teeninud, kuigi ma raamatut ei olegi lugenud. „Pole minu asi, mida sa minust arvad“ (It’s None of My Business What You Think of Me) on saanud minu mantraks, kui ma muretsen, mida keegi minust arvab.

Me oleme tundlikud inimesed ja meil oleks hea seda Koguja vanasõna tõsiselt võtta.

Aita mul kuulata sinu õnnistamist, Jumal, kellegi teise needmise asemel.

Autor Chris Glaser
Tõlkija Heino Nurk
Toimetaja Meelis Süld
Originaali tiitel The Word is out: daily reflections on the Bible for lesbians and gay men
© 1994 Chris R. Glaser
Kirjastaja Westminster John Knox Press 1999
Esmakirjastaja HarperSanFrancisco 1994