Ilmutus - 15. jaanuar

Mina olen tõmmu, ometi nägus.

Ülemlaul 1:5

Ülemlaul hõiskab koos kahe armastaja meeleliste naudingutega. Nõnda alustab naine enda kirjeldamist. Kuigi see on enesekinnitus, on see ka osa selgitusest, miks ta nahk on tõmmu.
 
Minu keskkooli direktor oli sügavalt veendunud usklik afro-ameeriklane. Iga kord, kui kuulsin teda kõnelemas, tundusid tema sõnad kuldsed, hoolikalt vihjeteks kokku pandud. Temast sai minu suurim eeskuju kõnelemisel ja kirjutamisel. Kuigi teda palavalt armastati meie koolis, ei müünud ükski kinnisvaramaakler tema perele maja meie linnaosas tema nahavärvi tõttu. Ja see oli „liberaalne“ California!
 
Kui järele mõelda, siis suurem osa eelarvamustest ja nendega seotud ebaõiglusest tuleneb suhtumisest ihusse: ihud, mis erinevad meie omast (sugu, rass, puue), ihud, mis armastavad oma sugu või mõlemat sugu, ihud, mida peetakse inetuiks, ihud, mis on vaesed või jõuetud.
 
Kui me ühendame oma ihud ebaõigluse vastu, siis saab teoks, mida prohvetlikult ütles Martin Luther King juunior: „Vihkamise ahel tuleb läbi lõigata. Kui see on katki, saab alata vendlus.“ (Coretta Scott King: „My Life With Martin Luther King, Jr.).
 
Õnnista meie ihusid, Issand, sest nende kaudu me armastame sind ja üksteist. Aamen.

Autor Chris Glaser
Tõlkija Heino Nurk
Toimetaja Meelis Süld
Originaali tiitel The Word is out: daily reflections on the Bible for lesbians and gay men
© 1994 Chris R. Glaser
Kirjastaja Westminster John Knox Press 1999
Esmakirjastaja HarperSanFrancisco 1994