Riiklus - 23. november

Aga kui neid ei leitud, siis nad vedasid Jaasoni ja mõned vennad linna ülemate ette ning hüüdsid: "Need, kes kogu maal rahutusi tekitavad, need on ka siia tulnud.”
 
Apostlite teod 17:6
 
Tessaloonikas evangeliumi kuulutades süüdistati Paulust ja Siilast maailma pahupidi pööramises. Usuliidrid tirisid apostlite võõrustaja Jaasoni linnajuhtide ette ja kaebasid, et ta annab neile varjupaika. See meenutab taas Soodoma külalislahkusetust.
 
Kui harva süüdistatakse tänapäeval evangeeliumi kuulutajaid rahutuste tekitamises? Suurem osa jutlustajatest ei sea küsimärgi alla ühiskondlikku korda, kartes sageli kõlada “poliitiliselt”. Ometi nõuab kristlik usk meilt, et vaataksime sotsiaalseid ja poliitilisi süsteeme uuel moel.
 
Paavst Johannes Paulus II on rääkinud Jumala kogemisest kui “eelistatud valikust vaestele”. Kristlus on esmalt juurdunud kõige kindlamalt jõuetute südametesse. India “puutumatud” võtsid ristiusu vastu, sest neil oli väga vähe õigusi kastisüsteemis. Afroameerika orjad võtsid vastu kristliku usu, et taluda alandust kohelduna tühipalja omandina. Kesk-Ameerika campesinod ja campesinad (talupojad) toetusid vabastusteoloogiale, mis kutsus restruktureerima nende rahvaste valitsusi.
 
Meid on samuti süüdistatud rahutuste tekitamises. Aga need pole meie. See on Jumala kuningriik.
 
Tekita Vaimu revolutsioone, mis muudaksid maailma!
 
Autor Chris Glaser
Tõlkija Meelis Süld
Originaali tiitel The Word is out: daily reflections on the Bible for lesbians and gay men
© 1994 Chris R. Glaser
Kirjastaja Westminster John Knox Press 1999
Esmakirjastaja HarperSanFrancisco 1994